22 Kasım 2011 Salı

KUAFÖR MÜ GÜZELLİK SALONU MU?

Selam Hanımlar,

Hepimiz az ya da çok manikür, pedikür, ağda gibi ihtiyaçlarımız için kuaföre veya güzellik salonuna gidiyoruz. Peki hangisi daha doğru? Bu ihtiyaçlar için kuaföre mi gitmek yoksa güzellik salonuna mı? Hadi gelin ikisinin de iyi ve kötü yönlerine bakalım.

Kuaför:
Aslında tek iyi tarafı saçımız yapılırken manikür ve pedikür işlemlerimizi aynı zamanda bitirebilmemiz. Ancak bu işin bir de diğer tarafı var.
-         Kuaförler çoğunlukla erkektir ve pedikür yaptırırken ayağımızı kaldırmak zorunda olduğumuz için bir yerlerimiz gözükmesin diye bayağı çaba sarf ederiz.
-         Aynı şekilde ağda yaptıracağımız zaman bunu ağda yapacak kızın kulağına eğilerek sessizce söyleriz ki erkekler duymasın.
-         Eğer saçlarımızı yaptırmayacaksak diğer işlemlerimiz yapılırken boya kokusu, fön sesi gibi şeylere maruz kalırız.
-         Aslında en önemlisi hijyen. Maalesef kuaför salonlarında bakım işlemlerimiz için gerekli hijyen sağlanamamakta.

Güzellik Salonu:
Tek kötü tarafı saçlarımızı da yaptıracaksak iki ayrı yere gitme zorunluluğumuzdur. Ancak bu durumu göz ardı etmemizi sağlayacak bir çok avantajı bulunmaktadır.
-         Boya kokusu ve fön sesi olmadan hafif bir müzik eşliğinde işlemlerimizi yaptırırız ve kendimize ayırdığımız zamanın tadını çıkartırız.
-         Ultra hijyen şartlarını bu salonlarda bulabiliriz.
-         Güzellik salonları genelde bayanlara özel olduğu için ay oram açıldı, buram açıldı stresi yapmazsınız.
-         Aynı zamanda güzellik salonlarında bir çok uygulama yapıldığı için sadece manikür, pedikür, ağda yerine cilt bakımı, epilasyon, masaj gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.
Şimdi sıra geldi bu işi teraziye koymaya. Bu karşılaştırma sonucunda aslında en önemli konu hijyen olduğu için güzellik salonu ağır basıyor. Bence bakım işlemleriniz için güzellik salonlarını tercih etmelisiniz. Böylece kendinize de harika bir zaman ayırmış olursunuz.

Sağlıklı günler…

1 yorum: